Kde jsem to skončil? Ah, lavička v Bostonu, odkud jsem se v odpoledních hodinách vydal pěšmo směrem k hotelu, kde jsem se měl sejít s Álvarem a Brentem. Nikam jsem nemusel pospíchat, však jsem měl pár hodin k prokochání se čínskou čtvrtí až k místu ubytování. Střetli jsme se v podvečer a tak jsme se vrátili do centra jen na večeři a čas na žádné objevování nebyl. Zamířili jsme do italské čtvrti (která se v Bostonu jmenuje z nějakého důvodu North End). Ještě dozníval Columbus Day a tak bylo vše plné lidí, vyhlášené cukrárny naprosto přecpané lidmy a nekonečné fronty na ulici. Nakonec jsme zapadli do malé italské restaurace, která nelákala zástupem ovcí a nepůsobila příliš opulentně (ani náš dress code…). Než jsme si objednali dal se s námi do řeči postarší pár v reakci na to, že jsme z Denveru (Brent nikdy nedá "státní" barvy Broncos pryč). A tento pár v pozadí doprovázel ještě více postarší gentleman, který nám byl představen jako Michael Dukakis. Bývalý guvernér státu Massachusetts a demokratický protikandidát George H. W. Bushe v prezidentských volbách 1988. Žádné celebrity v LA se neproháněly, ale musel jsem si počkat do návštěvy Nové Anglie.
www.beaconinn.com |
Následující den už byl konečně čas na pořádné objevování Bostonu. Hned ráno jsme se přihlásili na DUCK tour - "kachny" jsou atrakcí Bostonu, kde vás vezmou obojživelným vozidlem jak po pomátkách na souši, tak i chvíli nad vodou. Vodní část celkem nuda, ale zbytek plnohodnotně zastoupí klasické prohlídky z tramvají/autobusu. Výborné na úvodní poznání města. K obědu jsme se zajeli do Fenway Parku - sportovní svatostánek v USA. Stadión basebalového týmu Boston Red Sox. Jeden z nejmenších "ballparků", který byl postaven již v roce 1912 a stále stojí a slouží. Pro srovnání druhý nejstarší je Wrigley Field v Chicagu z roku 1914, a třetí stadio LA Dodgers je jenom z roku 1964. I když nemáte ponětí co baseball je, ta výjimečnost srší okolo, za více než sto let místo nasbíralo řadu sportovních legend a místních tradic. Poté jsme se již vrátili zpět do města a vydali se na Freedom Trail - tradiční pěší stezka, která vás provede významnými místy, kde válka za nezávislost začala. Ať už je to Grand Burial Place, kde jsou pohřbeni tři signatáři americké ústavy, okolo starého State House, jež sloužil jako sídlo britské vlády a přihlížela Bostonskému masakru až po Bunker Hill, kde došlo k jedné z významných bitev. Část stezky jsme měli s průvodkyní, středoškolskou učitelkou, která si opravdu užívala možnost poučovat (a zkoušet) "své drahé Američany". Na konec stezky jsme se dostali již po soumraku, ale loď USS Constitution a Bunker Hill, dvě hlavní atrakce závěrečné části byly stejně zavřené z důvodu vládní odstávky. Ok, pár piv, jídlo a návrat zpět do hotelu.
Nový den a výlet mimo Boston. Do Salemu. Malé přímořské městečko je proslulé neslavně čarodějnickým honem (1962 - 1963), při kterém byly desítky lidí obviněny z čarodějnictví a zbytečně oběšeny. Dnes mají proslulé muzeum, kam se hlavně v říjnu, měsíci halloweenu, sjíždějí davy lidí a město žije více než v jiných ročních obdobích. Bohužel jsme byli trochu pozadu s naším časovým harmonogramem a to nám znemožnilo zajet do Lexingtonu a Concordu, městeček kde vpodstatě začala americká válka o nezávislost proti britskému impériu. Místo toho jsme se vydali metrem do stanice Harvard. Oblast nejstarší americké univerzity, tour okolo kampusu nám ukázala historii, nastínila život místních studentů a zákoutí okolo univerzitního kampusu.
Čím je ale Boston v Čechách nejznámější? Samozřejmě Bostonským pití čaje, poslední ráno ve městě jsme se tedy rozhodli prožíit jako v Synové svobody 16. prosince 1773, vyhazováním beden s čajem z lodí v přístavu. Asi právem je tahle atrakce pravidelně volená jako nejlepší turistické atrakce celé oblasti. A asi teď miluji bostonský přízvuk.
A kam dále? Sedím ve vlaku směrem New Yorku/Washington. Ale o tom příště.
DenverChicagoCleveland"Maine"Boston- New York
- Washington
- Philadelphia
- Atlantic City
- New York
- Reykjavik
- London
- Prague!!!
Žádné komentáře:
Okomentovat